Hakkımızda

Hakkımızda..

Özcam Kristal, 1990’dan günümüze gelen süreçte, alın terinin, özverinin ve kalitenin birleşmesiyle günümüze kadar ulaştı. Baba mesleğimiz olan kristal cam işlemeciliği, birçok evin en güzel dekor eşyalarını oluşturmamıza yardım etti. En güzel çeyizler, en güzel bardak takımları, su takımları, çay takımı setleri hala Özcam kalitesiyle üretilmeye devam ediyor. Şahin Yıldız tarafından kurulan Paşabahçe dekor atölyesi, günümüzde cam üretim tesisi olarak:

  • Yaldız
  •  
  • Boyama
  •  
  • Dekor
  •  
  • Kumlama
  •  
  • Yıkama gibi işlemlerin yapılmasını sağlıyor.

Beykoz’da bulunan üretim atölyemizde bu kristal camların işlenmesi için iki adet yüksek dereceli fırınımız bulunuyor. Bu fırınlar cam harmanı ile doldurulup harmanın işlemden geçirilmesi sağlanıyor.  

Özcam Kristal Tarafından Yapılan Kristal İşlemeciliği

Birçok evde özel tasarım dekorasyon eşyaları, özel tasarım bardak setleri gibi kristal cam eşyalar yer alır. Bütün bunlar ise kumdan cama, camdan kristale dönüşen bir serüvenin hikâyesidir. Özcam Kristal tarafından yapılan kristal işlemeciliği kurulduğu günden bugüne özgün tasarımları bünyesine katarak gelişmeye devam eder. Bu sayede ev dekorasyonu dışında, süs eşyaları, cam sehpalar, sürahiler gibi birçok kullanışlı ürün elde edilir. Bunların tamamı özel tasarım uygulamaları ile birlikte en ince zevklere hitap eder şekilde üretilir. Altın yaldızlarla süslenmiş olan bardak setlerinin göz dolduran tasarımı ve sağlamlığı, özverili bir çalışma süreciyle oluşur. Bu sayede ise uzun yıllar kullanılabilen kristal bardaklar, bardak altlıkları, çay tabakları, tabaklar, su bardakları elde edilir.

Özcam Kristal ve Paşabahçe Ürünleri ile Oluşturulan Kalite

Özel fırınlar ve uygulamalar kullanarak camın kristale, kristalin kaliteye dönüşmesi bir tesadüf değildir. Özcam Kristal, Paşabahçe kalitesinden yararlanarak ürün yelpazesini gittikçe genişletmiştir. Bu geniş yelpaze, daha çok müşteriye ulaşmamızı, onların daha fazla memnuniyet elde etmesini sağlamıştır. Yaptığımız her işte, bir sonraki iş için referans oluşturacağımızı bilmek ve farklı hayatlara dokunmak en güzel motivasyon kaynağımızdır. Kristalize zevklerin bazen en özel anları taçlandırmak için kullanıldığını, bazen güzel bir misafir sohbetini tatlandırdığını bilmek en büyük gururumuzdur. Bu amaçla yapılan her işte daha iyiyi hedefliyor her bir çalışmayla kalitemizi daha üst düzeye çıkarıyoruz.